Isparta Hakkında Ne Varsa
Isparta Pano  ,Fotoğfafı çeken: Hasan Sarac
Isparta Haberleri

Bu sayfada yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa bize bildirin.
En Çok Okunanlar

Isparta Beyzade Nargile Kafe

ispartamiz.com > Haberler

Sav kasabası sosyal tesis açılışı

06.07.2012 11:14


Okunma Sayisi : 1561

Altın Başak Eğitim Kurumlarının Sav Kasabasında bulunan Sosyal Tesislerinin Açılışı ve Hayırsever İş Adamları  Rıza Şahin ve Süleyman akbaş Tarafından 250 kişilik Öğrenci yurdunun temel atma töreni Geçtiğimiz Gün gerçekleştirildi.

Törene Isparta Valisi Memduh Oğuz, Sivil toplum Kuruluşu Temsilcileri, Daire Müdürleri, eğitim sevdalısı  Vatandaşlar ve sav kasabası sakinleri katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Altınbaşak Eğitim Kurumları Genel Müdürü Osman Demirhan  Isparta’ya Gelen Bütün misafirlerin bu tesislerden faydalanabileceği- ni belirterek Isparta’nın Güzelliklerini rehberler eşliğinde gezeceklerini belirtti.

Osman DEMİRHAN:Şimdi buradan Isparta ‘ya gelen bütün misafirler kim olursa olsun hizmet alabilecekler.Gelen misafirlerimizin ibadetlerini yapabilmeleri adına  mescitleri ve lavaboları oluşturduk.Bu misafirlerimiz buradaki ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra karşımızda bulunan 800 metrekarelik yemekhaneye gelip yemek ihtiyaçlarını görecekler daha sonra otuz   kişilik sertifikalı bir rehber gurubumuz var bizim.Onların her birine bir rehber verip orada arzu edilen mekanlar gezilecek,  Barla gezilecek daha sonra bu insanların dualarını alıp uğurlayacağız.

Ardından 250 Kişilik Öğrenci yurdu yaptıracak olan iş adamları Süleyman Akbaş ve Rıza şahin ise duygularını ifade ettiler.

Süleyman AKBAŞ:Bizim bu yapacağımız işten dolayı burada bulunmanız bizi gururlandırıyor.Biz bu işi Rıza Şahin kardeşimle yüklendik.Allah bize kolaylık versin .Hepinize teşekkür ederiz.

Rıza ŞAHİN:Şimdi ben memleketimden geldiğim zaman ekonomik durumu dar bir insan olarak gelmiştim.Ama Cenabı Allah bana birçok fırsatlar verdi.Bu fırsatlar verildikten sonra da tabiî ki ben kendi üzerime borç bildim.Çoktan beri hayal ediyordum ama bugüne nasip oldu.İnşaalah bitirmek nasip olur.

Yapılan bu tür eserleri Çok önemsediklerini belirten Vali Memduh Oğuz ise Bu tür Binaların medeniyetimizin bir parçası Olduğunu belirterek Gelendost ilçesinde bulunan Ertokuş Kervansarayının bunun bir örneği olduğunu belirtti.

Vali Memduh OĞUZ:Bu eserleri çok değerli buluyoruz.Önemli buluyoruz.Bizim medeniyetimizde bu tür binalar var.Sizin Gelendost İlçesindeki medreseniz misafirhaneniz şimdi tamir edilen yer neydi? Yolcuların gelip içeride atı ile beraber bulunduğu atının ve kendisinin yiyeceğinin karşılıksız verildiği istediği kadar kalabildiği kaldıktan sonrada giderken borcumuz ne demediği yerlerdi.Bin yaşında orda duruyor.Biz böyle yüksek bir medeniyetin devamıyız.Bugün burada gördüğünüz o medeniyetin ihyasıdır.Onun yeniden hayata geçirilmesidir.Dünyanın her yerinde yapılan da güzel ecdadın yaptıklarının bugün devamı konusunda gayretlerdir.Dolayısı ile onu yapan bugün bunu yapıyor.Şehri mamur hale getiriyor.Diyoruz ki burda gelecek şu kadar kişi  bu ziyaretçi artacak.Ben bu sözü söylediğim zaman Isparta Valisi olarak bir veriye bir istatistiğe dayanarak söylüyorum .Şehrin bugün 2012 yılında 5 milyon turist potansiyeli var.Bin beş yüz  misafir geliyordu diyorum Osman BEY hafta sonu üç bin kişi geldi diyor.Bu üç bin kişi buraya geliyor yiyor içiyor ihtiyaçlarını karşılıyor ibadetini yapıyor  ondan sonra da hadi Allaha ısmarladık deyip gidiyor.Isparta’nın bundan daha güzel bundan daha yüksek  propogandası nasıl  yapılabilir? 

Konuşmaların ardından Hayır sever iş adamlarına Plaket takdim edilirken, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcının yaptığı Duanın ardından 250 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun temeli Vali Memduh Oğuz ve iş adamlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

 Programda Son Olarak 800 Metre Karelik  kapalı alana sahip sosyal tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak:Kanal32

YorumlarYorum Ekleyin
 
Günün Diğer Haberleri

Danıştay Kararı bozdu
İranlı turistleri taşıyan minibüs devrildi: 16 yaralı
Mimarlar Haklı Çıktı
Kaza nedeni: “uçakta çok sayıda arıza var”
Kazada 1’i öğretmen 2 kişi yaralandı
“Son söz Senatonun”
Ekmeğe zam
Korkmaz’dan Teşvik Kanun Teklifi
Akıbetleri ne olacak?
Yakayı ele verdiler